Bemutatkozás
Ez az oldal egy mély és aktív tanulási út kezdete lehet, amin érző és értő hallgatóként kísérlek, míg a munka nehezebb részét te végzed.



Azt gondoltad, hogy a kihívásaiddal egyedül kell megküzdened?
Korunk széttöredezett és krízisekkel terhelt világában ez a szemlélet a természetes. Viszont ennek pont az ellentéte a biológiai igényünk; kölcsönös kapcsolatokra van szükségünk ahhoz, hogy jól legyünk, jobban éljünk és egy jobb világot teremtsünk, együtt. Kísérőként nincs más dolgom, minthogy létrehozzam számodra azt a megtartó teret, amiben biztonságosan kapcsolódhatsz és felfedezheted a saját aktiváló utad, amit bejárva megtanulhatod tudatosan erősíteni a jól-létedet.
A felfedező út során lesznek nehézségek és kihívások, ez természetes. De ne aggódj, segítek, hogy ezeket kreatívan lehetőségekké alakíthasd és megtanulj élni velük.
Gulbert Lilinek hívnak, mentálhigiénés szakember vagyok. Rendszerszemléletben gondolkodom, és testorientált pszichológiai gyakorlatokkal dolgozom.
2010-re jómagam is megrekedtem: kiégtem az építész munkámban. Ekkor határoztam el, hogy addig “keresem”, amíg rá nem találok arra a hivatásra, amely “igazán rólam szól”. E döntés indított el az újrakezdésem útján, amihez egy testorientált terapeuta támogatását kértem, aki egy számomra addig elképzelhetetlen útra vezetett. Közel két év múlva megérkeztem a felfedezőutam első állomásához: vezető- és szervezetfejlesztési tanácsadóként nagyvállalatok rendszertranszformációt facilitáltam, és felsővezetőknek tanítottam rendszergondolkodást. Lehetőségem volt olyan példaképekkel egy platformon szerepelni, mint Fritjof Capra és Nora Bateson. Ám a belső folyamatom vitt tovább az utamon. 2019-ben elvégeztem a Magyar Szomato-Pszichoterápiás Egyesület ‘bioszisztemikus szomato-pszichoterápia’ képzését, ami megerősítette bennem, hogy megtaláltam azt, amit “kerestem”, és lehorgonyozta az új fókuszát a munkámnak; a célom az lett, hogy támogatást nyújtsak azoknak, akik szeretnének kimozdulni a megrekedtség állapotából, és újra akarják kezdeni. 2021-re, a mentálhigiénés tanulmányaim végére tisztult le segítői szemléletem, amelyet „aktiváló gyakorlatnak” neveztem el. Felfedezőutam azonban még nem ért véget: szemléletemet és szakmai készségeimet jelenleg az egyetemi pszichológia képzésem során fejlesztem tovább. Testorientált gyakorlatomat a szenzomotoros pszichoterápia technikáival gazdagítom, amik praktikus eszközöket nyújtanak a testorientált önismereti munkához.
Hiszem, hogy az egyéni és közösségi jól-létünk kulcsa az, hogy megtanuljunk optimálisan megküzdeni a nehéz élethelyzeteinkkel, amik feszültséget keltenek a testünkben, és uralva az ösztönös reakcióinkat a tisztánlátás nyugodt erejével alakítsuk a kapcsolatainkat az életünk különböző színterein - a párkapcsolatunkban, a családunkban, a munkahelyünkön, a baráti körünkben, a közösségi életünkben, és ami a legfontosabb: az önmagunk viszonyában. Az aktiváló mentálhigiénés tanácsadás gyakorlatát ezért fejlesztettem, hogy munkámmal így járulhassak hozzá az én és a te, a mi jól-létünkhöz: a békés biztonságunkhoz, az emberi és kölcsönös kapcsolatainkhoz, és a kreatív tetteinkhez, amikkel egy jobb világot építhetünk, együtt.
Lehet, hogy most megrekedtél, de ne feledd, ez emberi. Egyszerűen csak annyit jelent, hogy bővítened kell a megküzdési készségedet és eszközkészeletedet. Bár a jövő kiszámíthatatlan és bizonytalan, de azzal, hogy ezt az oldalt olvasod megerősíted a szándékod; jobban akarod érezni magad a bőrödben. Már ezzel is aktiválód magad. A következő lépés az, hogy végy egy mély lélegzetet és csak hagyd, hogy a kíváncsiságod tovább vigyen az úton.
Csatlakozz hozzám egy ingyenes próbaülésre
Szeretettel várlak,
Lili
Értékek, amikben hiszek
Organikus megújulás és növekedés
Minden élő rendszernek megvan az a belső bölcsessége, amely által képes organikusan megújulni, növekedni és virágozni. A segítő szerepe, hogy segítsen a kliensnek újrakapcsolódni testének ezen intelligenciájával. Minden embernek más a megújulás és növekedés útja, aminek a terve ott lakozik benne.
Egység
Létezésünk egymástól függő részek komplex rendszere. Ebben az egységben emberként mi mind kapcsolódunk egymással, még akkor is, ha van, amiben különbözünk. Ez az egység mindig fennáll, még akkor is, ha nincs tudomásunk róla. Ebben az egységben minden mindennel összefügg.
Holisztikus szemlélet
Az embert teljességében- testi, lelki, szellemi és szociális egységében vizsgálja. A holisztikus fejlesztések során ezek rendszerében dolgozunk, így a tanulási folyamat egyszerre integratív és szisztematikus, induktív és deduktív, valamint integrálja a racionális és intuitív tudásmódokat is.Az embert teljességében- testi, lelki, szellemi és szociális egységében vizsgálja. A holisztikus fejlesztések során ezek rendszerében dolgozunk, így a tanulási folyamat egyszerre integratív és szisztematikus, induktív és deduktív, valamint integrálja a racionális és intuitív tudásmódokat is.
Erőszakmentes kommunikáció
Hiszem, hogy az embereket nem kell megjavítani vagy megváltoztatni. Nem kell semmit erőltetni, ami nem jön magától. A foglalkozásaim terében kerüljük a kritizálást, ítélkezést vagy patologizálást. Helyette mélyen meghallgatjuk, bátorítjuk és pozitívan megerősítjük egymást, így elősegítve a biztonságos változást.
Tudatos jelenlét
A tudatos jelenlétre törekszem, és erre ösztönzöm a klienseimet is, hogy az interakciók során be tudják azonosítani a belső tapasztalataikat. Nem csak azt, hogy milyen hatással vannak rájuk mások, hanem azt is, hogy ők hogyan hatnak másokra. A testfókuszú jelenlét által létrejövő mély rezonancia megteremti azt a teret, amiben felbukkanhat az intuíció és inspiráció, az organikus változás hajtóerői.
Erőszakmentes kommunikáció
Egy kapcsolaton belül minden csak reakció. A reakciók együttese pedig egyedi természetet ad minden kapcsolatnak. A cél, hogy minél több mély és autentikus kapcsolatunk legyen, amikben természetesek a kihívások, melyek a személyes és kapcsolat fejlődésének lehetőségét hordozzák magukban. Egyikünk sem tökéletes, de mindannyian képesek vagyunk rá, hogy változtassunk, így változzunk, együtt.
Kikkel dolgozom
Kivételes képességű és érzékeny egyének
Magasan funkcionáló, tehetséges egyének: Intellektuális képességeik és érzelmi/szomatikus érzékenységük közötti disszonancia miatt gyakran tapasztalnak belső konfliktusokat vagy kiégést.
HSP kliensek: Érzékenyen reagálnak környezetük ingereire (pl. zajok, szociális interakciók, érzelmi energiák), és nehezen teremtenek egyensúlyt.
Perfekcionisták: A magas színvonal iránti vágyuk miatt szorongással vagy önértékelési problémákkal küzdenek.
Vezetők és szakmai csúcsteljesítők
Cégvezetők és döntéshozók: Akik stresszel és felelősséggel terhelt munkájuk érzelmi vagy testi jeleit tapasztalják.
Szakmai maximalisták: Akik nagy hatást akarnak elérni, de emiatt a személyes életük háttérbe szorul.
Segítő szakmák képviselői
Tanácsadók, terapeuták és orvosok: Akik saját kiégésükből szeretnének felépülni, és egy rendszerszemléletű, holisztikus megközelítést keresnek.
Érzelmi kihívásokkal küzdők
Traumából felépülők: Akik nehéz élethelyzetekből szeretnének továbblépni, és a harmóniájukat keresik.
Elakadásokkal és szorongással küzdők: Akik érzelmi nehézségek, bizonytalanság vagy belső feszültségek miatt nem érzik magukat szabadnak és kiegyensúlyozottnak.
Kapcsolati nehézségekkel küzdők: Akik szeretnék megérteni és javítani kapcsolataik dinamikáját, vagy harmonikusabb emberi kapcsolatokat építeni.
Újrakezdők
Akik életük nehéz időszaka után új irányt keresnek, szeretnék helyreállítani az egyensúlyt életük különböző területein és egy könnyebb, örömtelibb életet építeni.
Kreatív alkotók
Művészek és kreatív szakmabeliek: Akik érzékenységüket alkotásaikban szeretnék kibontakoztatni, miközben belső gátlásaikkal vagy túlterheltségükkel küzdenek.
Innovátorok és vállalkozók
Akik szenvedélyük és ötleteik megvalósítása közben egyensúlyt és támogatást keresnek.
Szervezetek és csoportok:
Akik a munkatársaik és csapataik jóllétét, rugalmasságát és együttműködési készségét szeretnék fejleszteni. A céljuk a kiégés megelőzése, a hatékonyabb megküzdési stratégiák kialakítása és a csapatdinamika erősítése.